Przejdź do menu Przejdź do treści

Ekologia środowiska audialnego – warsztaty dla młodzieży i dorosłych z artystą Ernestem Ogórkiem

Ekologia środowiska audialnego – warsztaty dla młodzieży i dorosłych z artystą Ernestem Ogórkiem

(29.09.2023, godz. 14, ul. Podbrzezie 3 (recepcja), Kraków

Młodzież i dorośli 16+ Rejestracja mailowo: krzysztof.marchlak@up.krakow.pl

 

Postępująca industrializacja, urbanizacja i wszechobecna technologia spowodowały – zwłaszcza w ostatnich latach – wyraźne zmiany dźwiękowe środowiska. Żyjemy w coraz większym hałasie. Dźwięk coraz częściej staje się rodzajem niechcianego zabrudzenia, z kolei cisza to towar deficytowy.

 

Podczas warsztatów uczestnicy zostaną wprowadzeni do tytułowej ekologii dźwięku, następnie wezmą udział w spacerze dźwiękowym. Przy pomocy przenośnych rejestratorów stworzą własną dźwiękową mapę miasta. Zebrane nagrania terenowe posłużą jako materiał przy tworzeniu wspólnej instalacji artystycznej dotykającej problemu zanieczyszczeń dźwiękowych.

 

Prowadzenie:

Ernest Ogórek

Urodził się w 1982 w Zamościu. Tytuł magistra sztuki zdobył w 2007 roku w krakowskiej Akademii Pedagogicznej (obecny Uniwersytet Pedagogiczny), następnie doktoryzował się na tej samej uczelni.

Twórca obiektów i instalacji dźwiękowych. Kontrabasista i basista od lat związany z krakowską sceną muzyki eksperymentalnej. Autor muzyki do spektakli teatralnych, audiobooków i słuchowisk dla dzieci. Współtwórca kilkunastoosobowego zespołu zajmującego się improwizacją kolektywną i dyrygowaną – Krakow Improvisers Orchestra. Współpracował z ikonami światowej muzyki eksperymentalnej: Charlotte Hug, Satoko Fuji, Tabata Mitsuru.

 

Wydarzenie organizowane w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców 2023