Przejdź do menu Przejdź do treści

 

ART&SCIENCE

Międzyobszarowe indywidualne studia artystyczne

indywidualne studia magisterskie – 4 semestry

Rejestracja on-line

Informator o kierunkach i zasadach rekrutacji

 

Ułóż swój niepowtarzalny plan zajęć i zaplanuj studia dopasowane do Twoich zainteresowań.

Jeśli chcesz poznać potencjał art based research, nauczyć się pracy w interdyscyplinarnych zespołach badawczych, podmiotach przemysłów kreatywnych i art-biznesu, oraz zyskać przewagę na polu sztuki – te studia są dla Ciebie!

Art & Science to pierwsze w Polsce międzyobszarowe indywidualne studia artystyczne.

Silnie spersonalizowany plan studiów pozwala na kreatywne łączenie sztuki współczesnej z najnowszymi osiągnięciami nauki. Studentki i studenci wspierani przez indywidualnych tutorów mogą stworzyć swoje własne, zindywidualizowane studia realizując oryginalne pomysły interakcji pomiędzy dziedziną sztuki a szeregiem dyscyplin naukowych oferowanych przez Uniwersytet Pedagogiczny.

Są wśród nich m.in.: nauki o sztuce, filozofia, historia, językoznawstwo, literaturoznawstwo, informatyka techniczna i telekomunikacyjna, inżynieria materiałowa, ekonomia i finanse, geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna, nauki o bezpieczeństwie, nauki o komunikacji społecznej i mediach, nauki o polityce i administracji, nauki prawne, nauki socjologiczne, pedagogika, psychologia, matematyka, nauki biologiczne, nauki fizyczne oraz nauki o Ziemi i środowisku.

Zapraszamy zarówno absolwentów studiów I stopnia w zakresie sztuki i dizajnu jak również wszystkie osoby z tytułem licencjata z innych dziedzin, które chciałyby studiować i budować swoją karierę w oparciu o połączenie odkrywczości i indywidualnego podejścia świata sztuki z najnowszą wiedzą naukową z różnych obszarów badań.

Art & Science kształci nie tylko artystów. Pozwala uzyskać kwalifikacje do prowadzenia interdyscyplinarnych prac rozwojowych w zespołach projektowych w podmiotach sektora kreatywnego, w szczególności w firmach branży reklamy, rynku sztuki i antyków, rzemiosła, designu, mody, filmu, gier komputerowych, sztuk performatywnych, rynku wydawniczego, oprogramowania oraz mediów masowych, Internetu i branży IT. Przygotowuje do pracy na stanowiskach projektanta, copywritera, dyrektora artystycznego, dyrektora kreatywnego i równorzędnych. Kształtuje unikatowe zdolności do wykonywania prac z zakresu sztuk wizualnych w technologiach współczesnych i tradycyjnych. Daje szeroką wiedzę z historii i teorii sztuki współczesnej oraz najbardziej aktualnych metod badawczych różnych dziedzin nauki.

Dajemy Wam swobodę interakcji sztuki i projektowania z całym spektrum nauk humanistycznych, społecznych, technicznych oraz ścisłych i przyrodniczych. Wspieramy w dostępie do najlepszych specjalistów i aparatury badawczej. Jeszcze nigdy studia artystyczne nie dawały takich możliwości w jednym miejscu. Jest to możliwe dzięki synergicznemu wykorzystaniu różnych kompetencji naukowych skumulowanych na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Zapewniamy indywidualne podejście wraz z tutoringiem adresowanym do każdej i każdego z Was oraz dobrą atmosferę w zintegrowanym i zaprzyjaźnionym zespole. Do tego wspólne projekty, wyjazdy i regularny kontakt z visiting professors z Polski i świata. Naszych studentów zapraszamy też do współorganizacji niezwykłych wystaw, takich jak dedykowana Art & Science wystawa Nostalgia za człowiekiem, w której udział wzięli: Kaitlin Bryson & Saša Spačal, Burton & Nitta, Dunne & Raby, Natalia Kopytko, Magdalena Lazar & Marcin Pazera, Daniel Lee, Cecylia Malik i Matki Polki na Wyrębie, Krzysztof Marchlak, Łukasz Murzyn, Andrzej Najder, Bartosz Zaskórski i Jacek Złoczowski.

KURATORZY: Rafał Kosewski, Monika Weychert

Galeria Podbrzezie  27.10 – 18.11. 2022

fot. P. Bieniek, A. Najder

 

Zobacz wystawę w wersji wirualnej na Mozilla Hubs:

https://hubs.mozilla.com/e7jGpDf/wystawa-nostalgia-za-czlowiekiem?fbclid=IwAR3qYXMUpLzP999bjisUoDPIDdo3hk3tPghwqW1R0jYqCYro5mjSlc0FgGA

 

Online meeting z  Michaelem Burtonem i Michiko Nitta (Burton & Nitta artistic group), artystami nurt art & science i designu spekulatywnego:

https://fb.me/e/1H6udvphF

 

Zobacz nasz plan zajęć, wymyśl i skomponuj swoje własne studia Art & Science: