Przejdź do menu Przejdź do treści

Koła naukowe

Program działalności Koła Naukowego Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej Wydziału Sztuki UP w Krakowie

1. Umiejętność współdziałania z innymi osobami, w ramach projektów zespołowych, artystycznych, animatorskich.

2. Profesjonalne prezentowanie własnych dokonań twórczych, edukacyjnych oraz animacyjnych.

3. Udział w cyklicznych wystawach zbiorowych o określonej tematyce “Tematy Pasyjne”- Opactwo w Tyńcu ,“Przebudzenie” – galeria “Pracownia” – Piwnica pod Baranami.

4. Integracja z innymi osobami w ramach różnych przedsięwzięć kulturalnych. Cykliczny udział w Ogólnopolskim Festiwalu “Synestezje- Muzyka, Plastyka, Słowo”. Współpraca z Kołem Naukowym ASP – spotkania z artystami, profesorami tejże uczelni.

5. Realizacja własnych oryginalnych koncepcji artystycznych opartych o własne inspiracje, wystawy indywidualne, prezentacje muzyczne. Prezentacja w galeriach sztuki oraz klubach muzycznych. np. Jazz Club Harris, klub studencki „Bakałaż”, galeria „Pracownia” w „Piwnicy Pod Baranami”.

6. Współpraca Koła Naukowego z głównymi ośrodkami, instytucjami z obszaru kultury i sztuki (galeria ZPAP – Pryzmat, Pałac Sztuki, galeria „Na Strychu” – MDK, Al. 29 Listopada)

7. Spotkanie z absolwentami uczelni artystycznych, wymiana doświadczeń, w ramach wystaw tematycznych w Pałacu Sztuki, np.: Jan Szancenbach i jego studenci oraz Juliusz Joniak i jego studenci.

8. Udział w warsztatach artystycznych w ośrodkach kultury Krakowa, np. ,, Huta Sztuki’’ osiedle Górali 5 – Awangarda Sztuki Nowej Huty w II połowie XX w.

9. Udział w wykładach czasowych w Pałacu Sztuki oraz Pałacu Czapskich.

Opiekun Koła Naukowego
dr hab. Marek Batorski
marek.batorski@up.krakow.pl